ANBOTOTIK GORBEIARA

2024/06/22 .

Igorreko Lasarte Aretoan. |Jaiak

GATIBU

2024/06/22 21:30

Andoaingo Nafarroa plazan. |Musikea

Doban.

TRAVELLIN' BROTHERS + GONZALO PORTUGAL

2024/06/22 .

Leioako Lehendakari Agirre plazan. |Musikea

Doban.

III. Koba Live

2024/06/22 16:30

Abadiñon. |Jaialdiak

Sarrerak hemen.

III. Hika

2024/06/22 19:00

Azkoitian, Elkarguneko Herriko Plazan. |Bertsolaritzea

BEHOTSIK SYMPHONIC REGGAETON

2024/06/22 12:00

Deustuko Unibersidadeko Klaustroan. |Musikea

'Ai gure juaneteak'. TARTEAN TEATROA

2024/06/22 20:30

Azkaineko Saint Ignace Opor Zentroko gelan. |Antzerkia

Fitxa artistikoa

  • Egilea: Patxo Telleria.
  • Zuzendari eszenikoa: Jokin Oregi.
  • Zuzendari musikala: Adrian Garcia de los Ojos.
  • Aktorea: Patxo Telleria.
  • Musikariak: Adrian Garcia de los Ojos (pianistea) eta Maider Lopez (biolea).
  • Argi-diseinua: David Rodriguez.
  • Soinu teknikaria: Borja Arbaiza.
  • Eszenografia: Pedro Rojo (El Cajón).
  • Produktore exekutiboak: Myriam Garzia eta Pio Ortiz de Pinedo.
  • Kanpoko begiradea: Mikel Martinez.

XXV. Solstizio Kontzertua

2024/06/22 12:30

Tolosan. |Musikea

Artistak: Et Incarnatus Orkestra, Janus Lester, Antton Valverde, Xabier Leturia, Alaitz Artola, Bixente Martinez eta Baigorriko Gaiteroak.

'Artilusio'. MARKELIÑE ANTZERKI TALDEA

2024/06/22 19:00

Durangoko San Agustin Kultur Gunean. |Antzerkia

THE PICKIN' BOPPERS

2024/06/22 13:30

Gasteizko Andre Maria Zuriaren plazan. |Musikea

Azkena Rock Jaialdiaren barruan.

Zortziko Txiki Txapelketea

2024/06/22 21:30

Amallon. |Bertsolaritzea

Txartelak Opela eta Mugarrin.

'Saturraran'. JUAN CARLOS PEREZ (konpositorea) eta KIREN URIBE (libretoa).

2024/06/22 19:30

Bilboko Arriaga Antzokian. |Musikea

Operea Euskeraz, gaztelaniazko eta ingelesezko azpitituluakaz.

  • Konpositorea: Juan Carlos Pérez.
  • Libretoa: Kirmen Uribe.
  • Zuzendaritza musikala: Jon Malaxetxebarria.
  • Zuzendaritza eszenikoa: Lucía Astigarraga.
  • Interpretatzaileak: Elías Arranz, Andrea Jiménez, Marifé Nogales, José Manuel Díaz, Botond Ódor, Aitor Garitano, Itxaro Mentxaka eta Iñigo Fernández.
  • Korua: Sociedad Coral de Bilbao.
  • Koruaren zuzendaria: Enrique Azurza.
  • Orkestrea: Bilbao Orkestra Sinfonikoa (BOS).
  • Figurazinoa: Ugaitz Alegría, Aitzol Villahoz.
  • Eszena zuzendariaren laguntzailea: Irene Prieto.
  • Jantzien diseinua: Ibai Labega.
  • Argiztapena: Alberto Rodríguez Vega.
  • Eszenografia: Philip Rubner.
  • Pianistea: Iñaki Belasko.
  • Esker onak: Sergio Verde, Ainhoa Etxebarria, Nerea Gartzia, María Laespada, María Ángeles Etxabe, Jon Iñaki Artetxe eta Ibon Basterretxea.


Saturraran, Bizkaiko Foru Aldundiaren eta Bilboko Arriaga Antzokiaren koprodukzinoa.

MUNDUKO ESTREINALDIA

Sarrerak hemen.

Burdin Hesiko Mendi Lasterketea

2024/06/22 .

Gamiz-Fikan. |Txapelketak

Azkena Rock Festival 2024

2024/06/22 17:30

Gasteizko Mendizabalan. |Jaialdiak

Sarrerak hemen.

IV. Argi Baltza Sariketea. Finala

2024/06/22 18:00

Muxikako Urretxindorra Herri Eskolean. |Bertsolaritzea

Bertsolariak: Maddi Aiestaran, Iruri Altzerreka, Gorka Pagonabarraga, Asier Galarza, Irantzu Idoate eta Eli Pagola.

Udako Bertso Saioak. Leioa

2024/06/23 13:00

Leioako J.R. Aketxe plazan. |Bertsolaritzea

Bertsolariak: June Diaz, Jon Maia, Unai Iturriaga eta Maddalen Arzallus.

Suaren Gaua

2024/06/23 17:00

Bilboko Etxebarria Parkean. |Jaialdiak

Udako Solstizio Jaia

2024/06/23 18:00

Getxoko San Nikolas plazan. |Jaiak

'Odola Kantari'. UNAI ELORRIAGA & JOSU AURREKOETXEA

2024/06/24 20:00

Lekeitioko Azkue Aretoan. |Musikea

Loraldiaren Sormen Astea egitasmoaren barruan.

Sartzea doban.

ZINEGOAK

2024/06/24 .

Bilbon. |Ikus-entzunezkoak