Abenduak 5

Juan Luis Goenagaren atzera-begirakoa

2020/09/03 - 2021/01/10

Donostiako Kubo-Kutxa aretoan |Erakusketak

'Piel Urbana'. Grégoire Morel

2020/09/30 - 2021/01/09

Bilboko YIMBY Aretoan, (Kale Nagusia, 45) |Erakusketak

Astelehenetik barikura: 09:00etatik 18:00etara (Erreserbea egitea beharrezkoa da. Ondoko telefono zenbakia erabili: 944 160 199.)

'20 gorputz, 20 artista'

2020/10/01 - 2021/01/29

Bilboko Berreginen Museoan. |Erakusketak

Fidel Díez Mesa da komisarioa, Bizkaiko erakundeko teknikarakaz lankidetzan. Euskadin finkatutako 20 artista garaikideren lanak erabili ditue, gaurkotasun handiko artistak dira eta Grezia klasikoko perfekzino fisikoaren ideagaz konparau gura izan da.

'Hameko berbeti ikasi gura dogu'

2020/10/04 - 2021/01/16

Getxon, Algortako Lauaxeta AEK Euskaltegian. |Ikastaroak

Bizkaiera Ikastaroa.

Informazino gehiago hemen.

'30 emakume ahaztezin'

2020/10/08 - 2021/01/31

Euskal Museoan (Miguel de Unamuno Plaza, 4) |Erakusketak

Gure herriko hainbat emakumek egindako ekarpenari omenaldia Elena Ciordiaren akuarelen bidez

'Arzak bere saltsan'

2020/10/22 - 2021/01/31

Bilboko Euskal Museoan. |Erakusketak

Informazino gehiago hemen.

EXFIBAR LI Seilu Erakusketea. Alfak 100 urte

2020/11/29 - 2020/12/06

Eibarren, Arrateko Filatelikoen Alkartean. |Erakusketak

Zirkuzaurre Topaketea 2020

2020/12/04 - 2020/12/08

|Jaialdiak

 

Informazino gehiago hemen.

 

55. Durangoko Azokako kontzertuak

2020/12/05 - 2020/12/08

Euskal Herriko aretoetan |Musikea

Durangoko Azokearen 2020ko edizinoa berezia izango da: egitasmoaren atal nagusia (Plazea eta Dendea) online egingo dabe eta modu presentzialean bertaratu ahalko diranak, ostera, Durangon edo mugakide diran inguruko udalerrietan bizi diranak baino ez dira izango. Halan, egitarauaren zati handi bat formatu digitalera pasauko da aurten.

Dana dala, euskal kulturea, literaturea, ondarea eta, zelan ez, musikea euskal lurretako txoko danatara zabaltzeko saiakerea be egin dabe Gerediaga Alkartetik. Horretarako, Euskal Herriko hamaikatxu herritako aretoetan kontzertu-zerrenda bat atondu dabe, zuzeneko-emonaldiez gozadu ahal izateko.

  • Amurrio (Burubio Alkartea)
  1. Izatefaltsua + Rodeo - Abenduaren 6an (18:00)
  2. Sara Zozaya - Abenduaren 7an (19:00)
  • Atarrabia (Totem)
  1. Liher + Sorkari - Abenduaren 5ean (18:00)
  2. Kaleko Urdangak + Perlata - Abenduaren 6an (18:00)
  • Azpeitia (Soreasu Antzokia)
  1. Gatibu - Abenduaren 5ean (19:00)

Kontzertu honetarako aforoa beteko balitz, bigarren pase bat antolatuko da, 16:00etan

  • Azpeitia (Sanagustin Kulturgunea)
  1. Sua - Abenduaren 8an (18:00)
  • Bermeo (Kafe Antzokia)
  1. Gatom + J Martina - Abenduaren 6an (18:00)
  2. Joseba Irazoki + Inoren Ero Ni - Abenduaren 7an (18:00)
  • Bilbo (Euskalduna Jauregia)
  1. Ene Kantak - Abenduaren 7an eta 8an (12:00)
  2. Zea Mays - Abenduaren 7an (19:00)
  3. Nogen - Abenduaren 8an (19:00)
  • Donostia (Dabadaba)
  1. Kyxo + Silicies Grizzlies - Abenduaren 5ean (18:30)
  2. Dena + Habi - Abenduaren 6an (18:30)
  • Donostia (Doka)
  1. Raitx + Burrundaria - Abenduaren 7an (18:00)
  2. Mihise + Kaskezur - Abenduaren 8an (18:00)
  • Gasteiz (Jimmy Jazz)
  1. Brigade Loco + Barne Guda - Abenduaren 6an (18:00)
  2. Amorante + Moxal - Abenduaren 8an (18:00)
  • Ondarroa (Bekoizini)
  1. Dupla + Nikotina - Abenduaren 6an (18:00)
  2. Patxuko Nice - Abenduaren 8an (17:00)
  3. Ezpalak - Abenduaren 8an (19:00)